Jak wybrać właściwego partnera

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, która osoba najlepiej pasuje do naszej osobowości i z którą chcemy rozpocząć stały związek, najlepszym sposobem jest rozpoczęcie całego procesu od poznania samych siebie. A to dlatego, że cechy osobowości naszego przyszłego partnera, nawet te naprawdę godne podziwu, są pożądane tylko wtedy, gdy są zgodne z naszymi pragnieniami i potrzebami.

W związku z tym należy zadać sobie pięć pytań.

Czego najbardziej pragnę – u mojego partnera i w moim życiu?

Typowym podejściem do wyboru między dwojgiem partnerów byłoby stworzenie listy „za i przeciw”. Lepiej tego nie robić. Zamiast tego, stwórzmy listę naszych potrzeb i pragnień. Oczywiście, wiele pozycji będzie opisywało pożądane cechy, na które liczymy u partnera. Jednak korzystając z tej metody, unikniemy definiowania wyboru na podstawie kategorii kogoś innego. Musimy pamiętać, że chcemy od życia o wiele więcej niż to, co może nam zapewnić druga osoba.

Czego najbardziej się boję?

Drugą stroną pożądania jest strach. Jeśli powyższe pytanie dotyczy odkrywania osobistych „niezbędników”, to jest ono po to, aby przypominać nam, czego nie cierpimy. Każdy z nas żywi osobliwe lęki zakorzenione w doświadczeniach i ranach z dzieciństwa. Być może boimy się perspektywy skrajnego ubóstwa, nadużywania szkodliwych substancji albo niespełnienia osobistych celów. Wymienianie tego, co nas przeraża, pomoże nam wyraźniej dostrzec, jaki partner będzie najlepszym sojusznikiem, aby pomóc nam tego unikać.

Tutaj możesz się dowiedzieć, jak znaleźć kobietę marzeń.

Co robię najlepiej?

Gdybyśmy byli superbohaterem, jaka byłaby nasza charakterystyczna moc? A gdybyśmy rekrutowali naszego pomagiera, jakie cechy musiałaby mieć ta osoba, aby mogła dopełniać nasz potencjał? Nie chodzi tu o to, że nasz przyszły związek ma dotyczyć tylko nas. Jednak warto wziąć pod uwagę, że wybierając jedną z dwóch pozornie super opcji, warto zrozumieć własne mocne strony, aby zobaczyć, jak każdy kandydat może je wzmocnić lub osłabić.

Gdzie potrzebuję pomocy?

Oczywiście nie możemy rozważać naszych osobistych mocy bez oceny naszych słabości. Czy zmagamy się z samo-sabotażem w pracy? Czy mamy problem z zarządzaniem swoimi finansami? Czy mamy słabość do przegranych spraw? Niektóre osoby będą nas doskonale równoważyć tam, gdzie tego potrzebujemy. Z kolei inne mogą przechylać tę szalę w niezdrowy sposób. Dlatego poznanie samych siebie jest kluczem do sprawdzenia, którą z tych dwóch powyższych osób reprezentuje nasz partner.

Gdzie chcę być za 10, 20, 30 lat?

Przyszłość jest niemożliwa do przewidzenia, a każda liczba nieprzewidzianych wydarzeń może skutecznie zmienić nawet te najlepiej ułożone z naszych planów. Jednak to nie znaczy, że nie powinniśmy wyobrażać i marzyć o tym, jak będzie wyglądać nasze życie w przyszłości i jak będzie wyglądać nasza droga do celu. Jakby nie było, stworzymy wspólne marzenie z naszym partnerem. Dlatego musimy się upewnić, że będzie to osoba, która zechce podzielać lub wspierać naszą wyjątkową wizję.