Umawiam się ze sknerą!

Oczywiście w tej gospodarce opłaca się być oszczędnym. Jednak istnieje spora różnica między oszczędnym a skąpym. Oto jak poradzić sobie z randką, której portfel nigdy nie ma zamiaru się otworzyć.

Rozpoznaj różnicę między oszczędnym a skąpym

Być może nie masz funduszy, żeby zaprosić kogoś do drogiej restauracji albo ekskluzywnego klubu. Jednak z racji tego, że drogie nie zawsze oznacza lepsze, warto postawić na wysokiej jakości doświadczenia, ale przy ograniczonym budżecie. Na przykład, złapać za koszyk piknikowy, napełnić go ulubionymi pysznościami i wrzucić butelkę dobrego wina, a potem rozłożyć koc w miejscu z malowniczym widokiem.

A jeśli pogoda nie sprzyja piknikowi, można zawsze postawić na wieczór we dwoje w domowym zaciszu. Dobrym pomysłem jest podawanie smacznych potraw przy blasku świec i kwiatach, aby wprowadzić Was oboje w odpowiedni nastrój.

Pamiętaj też, że nie powinnaś naciskać partnera, aby wydawał pieniądze, których nie ma. Aczkolwiek, jeśli Twoja randka ma pieniądze, ale po prostu ich nie wydaje, to może jest skąpa. A z powodu tego, że tak bardzo ceni pieniądze, prawdopodobnie nie będzie chciała ich wydać. Z kolei ta niechęć do dawania może objawiać się też w innych obszarach jej życia.

Dziel się swoimi wartościami

Podobnie jak większość problemów w związku, problemy z pieniędzmi często można rozwiązać poprzez szczerą rozmowę. Tylko nie przyjmuj roli prokuratora. Zamiast tego skup się na własnych wartościach i na tym, co uważasz godnego do zaprezentowania. Co, na przykład, powiesz na kolację na mieście raz w miesiącu, a następnie na drinka w eleganckim klubie?

Jeśli brakuje pieniędzy, zachęcaj do gromadzenia oszczędności na wyjątkową okazję albo zaproponuj podzielenie się rachunkiem. Twoja randka może kupić bilety, a Ty zapłacisz za popcorn i napoje. Warto też wyszukiwać bezpłatnych koncertów na świeżym powietrzu.

I pamiętaj, iż możesz też zwracać uwagę, że istnieje coś takiego jak bycie mądrym i głupim. Przykładowo, zniszczenie pary drogich butów, idąc przez trzy ulice w deszczu, kosztuje znacznie więcej niż parkowanie samochodu itp.

Czy chcesz takiego związku na dłuższą metę?

Musisz zdecydować, czy Twoja druga połówka jest z natury hojną osobą, tylko w tej chwili nie ma zbyt wiele oszczędności, czy po prostu jest skąpa. Ponadto, jeśli nie widzi nic złego w swoim postępowaniu, jej nawyki prawdopodobnie będą powodować kryzysy w związku. Mało tego, mogą się rozszerzać na inne obszary, takie jak wspólny czas, czy nawet miłość. Może być z tym spory problem.

Powszechnie wiadomo, że złe nawyki raczej nie ulegną poprawie po ślubie. Dlatego, jeśli masz nadzieję, że w przyszłości wszystko się poprawi, po dłuższym namyśle pewnie sama się tym rozczarujesz. Możesz być skazana na życie pełne tandetnych prezentów i tanich wakacji spędzanych w drugorzędnych hotelach.

A kiedy przyjdzie czas na zakup rzeczy do domu, możesz czuć się zmuszona do wydawania znacznie mniej niż w przypadku produktów dobrej jakości. Po prostu tak będzie wyglądać rzeczywistość. Dlatego, jeśli Ci na tym zależy, musisz sobie odpowiedzieć, czy możesz tak żyć. Jeśli nie, być może nadszedł czas, aby porzucić Sknerusa i poszukać osoby, która na wydawanie pieniędzy patrzy z właściwej perspektywy.