Jak być szczerą z mężczyzną

Czy naprawdę powinnaś mówić partnerowi wszystko, co masz na myśli – nawet te niezbyt pozytywne kwestie? Oczywiście, ale najpierw musisz wiedzieć, jak się z nim komunikować.

Czy facet powiedział Ci kiedykolwiek, że ma już inne plany, że musi spędzić czas z przyjaciółmi albo, że wyjeżdża w podróż? A Ty udawałaś, że wszystko jest w porządku, bo nie chciałaś wyjść na potrzebującą. Jednak, jak wrócił, dałaś mu popalić.

Na powierzchnię wypłynęły wszystkie te zranione, gniewne uczucia. On się wycofał, a w Waszym związku powstała szczelina. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto zainwestować w szczerość, a także popracować nad wyborem odpowiedniej pory i metody na mówienie swojemu partnerowi tego, co myślisz.

Nie unikaj problemów

Oto coś, czego możesz nie wiedzieć o mężczyznach, a nawet się z tym nie zgodzić, ale to prawda. Mężczyzna absolutnie chce, abyś była z nim szczera i bezpośrednia. To właśnie faceci lubią komunikować się ze sobą w taki sposób. I doprowadza ich do szału, kiedy nie jesteś otwarta i bezpośrednia. Jeśli facet planuje coś, z czym się nie zgadzasz, chce, abyś najlepiej dała mu znać już na samym początku, zanim urośnie z tego większy kłopot.

Jeżeli od samego początku będziesz mówić mężczyźnie, co myślisz, pozwali Ci to komunikować się w mniej wojowniczy i negatywny sposób.

Zrozum prawdziwy powód, dlaczego jest na Ciebie wściekły

Mężczyzna nie denerwuje się „automatycznie”, gdy mówisz mu to, co myślisz. Denerwuje się dopiero wtedy, gdy widzi, że sama jesteś zdenerwowana. W przypadku większości facetów, kiedy kobieta mówi coś, co nie jest wspaniałe w ich związku, zaczynają traktować to bardzo osobiście. Mężczyzna natychmiast czuje się, jakbyś go obwiniała, nawet jeśli tak nie jest.

Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że mężczyzna lubi myśleć, że jego partnerka darzy go szacunkiem i postrzega jako wspaniałego faceta. Należy zaznaczyć, że nie chce czuć się krytykowany, myśląc, że nie uważasz go za atrakcyjnego. Z tego względu musisz najpierw znaleźć „bezpieczną przestrzeń”, zanim zaczniesz z nim rozmawiać i dzielić się swoimi uczuciami.

Stwórz „bezpieczną przestrzeń” dla Was obojga

Słowo „bezpieczna” oznacza tutaj, że mówienie partnerowi tego, co myślisz i czujesz, i czego potrzebujesz, nie zagrozi związkowi, ale go umocni.

Plan działania przedstawia się w ten sposób: Usiądź przy nim, gdy oboje jesteście spokojni i zrelaksowani. Następnie powiedz, że szanujesz jego uczucia i doceniasz sposób, w jaki on szanuje Twoje. Następnie wyjaśnij, że taka bezpieczna przestrzeń pozwoli Wam na mówienie sobie tego, jak się naprawdę czujecie. Wytłumacz, że taka otwartość i szczerość, będąc w bezpiecznej przestrzeni, jest kluczowa dla Waszego szczęścia.

Taki rodzaj komunikacji będzie miał na niego głęboko pozytywny wpływ i pomoże w stworzeniu więcej szacunku i uznania. A to dlatego, że będziesz otrzymywać to, co sama będziesz dawać. W ten sposób ukazujecie sobie nawzajem, że akceptujecie i dopuszczacie Wasze prawdziwe uczucia – niezależnie od tego, czy w danym momencie podobają się drugiej osobie. Ten rodzaj prawdziwej uczciwości jest pierwszym krokiem i jedyną drogą do prawdziwego, bezpiecznego i trwałego związku, w którym oboje partnerzy wiedzą, że ich uczucia są słyszane i szanowane.

Zobacz też, jakich potrzeba umiejętności do stworzenia udanego i szczęśliwego związku.