Dlaczego Twój partner cały czas ma ochotę na seks?

Jest wielu partnerów, którzy przez cały czas mają ochotę na seks. Niestety takie podejście może prowadzić do poważnych komplikacji w związku i pogorszenia stosunków z partnerką. Dlatego celem każdej osoby, która utknie w takim schemacie, jest rezygnacja z uprawiania seksu, jeśli nie ma na to ochoty. Najlepiej zacząć od zmniejszania ilości seksu w ciągu tygodnia.

Nasuwa się pytanie: Czy zahamowanie seksu stanie się wstępem do problemów w związku? Pewnie tak. Jednak jest to mniejszy problem niż uprawianie seksu bez odpowiednich emocji.

Dlaczego partner pragnie zbyt dużo seksu?

Po pierwsze, konwencjonalna mądrość sugeruje, że mężczyźni są bardziej seksualni niż kobiety, a także, że chcą tego „cały czas”. W rzeczywistości problem ten dotyka wielu mężczyzn i kobiet. Jest to problem oparty na seksie w celu zaspokojenia dysfunkcyjnej potrzeby emocjonalnej.

Innymi słowy, okazjonalne pragnienie seksu jest zdrowe. Natomiast ciągłe pragnienie jest oznaką problemu. Większość mężczyzn i kobiet, którzy cały czas potrzebują seksu, decyduje się na ten krok z niepokoju. Ich nastrój jest kiepski i odczuwają niepokój, pragnąc emocjonalnego i fizycznego uwolnienia, jakie zapewnia aktywność seksualna.

Takie osoby używają seksu do regulowania nastroju, ponieważ nie mogą go regulować w żaden inny sposób. Seks jest dla nich narzędziem do lepszego samopoczucia – a nie do bliższego kontaktu z drugą osobą. I jeżeli Twój partner mówi, że pragnie seksu, ponieważ seks zbliża go do Ciebie, często nie jest to prawda. W większości przypadków, gdy jedna osoba naciska na drugą, aby uprawiała seks, cały akt staje się rodzajem narkotyku, od którego się uzależnili.

Nie dawaj szansy partnerowi na rozwój problemu

Jeśli uprawiasz seks, kiedy tak naprawdę nie masz na to ochoty, dajesz partnerowi możliwość do stworzenia tego problemu. Kiedy jesteś w związku z kimś, kto cały czas potrzebuje seksu – kiedy wydaje Ci się, że zawsze jest mu mało – musisz wtedy zrozumieć, że Twój partner ma problem i szuka w Tobie fizycznego zbawcy, który sprawi, że od razu poczuje się lepiej.

I nie daj się zwieść myśli, że nienasycony popęd seksualny Twojego partnera jest odzwierciedleniem tego, jak bardzo go pociągasz. Po prostu nie dawaj wiary w to, że jego ciągłe inicjowanie seksu ma coś wspólnego z tym, że tak bardzo cię kocha.

Domowe sposoby i pomoc profesjonalisty

Jeśli jesteś w związku z kimś, kto cały czas chce seksu, taka sytuacja spowoduje poważne problemy. I zazwyczaj nie jest to coś, co możesz rozwiązać samodzielnie. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety o skrajnym apetycie seksualnym, będą musieli szukać pomocy u terapeuty lub innego profesjonalisty.

Oczywiście istnieją pewne zachowania, które można wypróbować i które mogą pomóc. Jednym z nich może być zwiększenie częstotliwości ćwiczeń o wysokiej intensywności. Ponadto, trzeba będzie się też nastawić na sporo pracy emocjonalnej, aby zrozumieć źródło problemu.

W istocie jest to odzwierciedlenie lęku, a ludzie z tym problemem muszą znaleźć lepszy sposób na radzenie sobie z tym lękiem. Nie powinni za każdym razem uciekać się do seksu, aby wypełnić pustkę.

Tutaj dowiesz się, co warto robić podczas seksu.