Kiedy nie powinno się iść na kompromis w związku

Związki skupiają w sobie wiele rzeczy – miłość, zaufanie, zrozumienie, kłótnie… i kompromisy. W rzeczywistości wszyscy musimy iść na kompromis w niektórych sprawach, aby związek był udany. Te zdrowe kompromisy mogą nas wiele nauczyć w kwestii osobistego rozwoju.

Jednakże są też pewne rzeczy, w których po prostu nie należy iść na kompromis w związku. I nawet jeśli brak kompromisu wprowadza niechciane komplikacje, nie warto stawiać kompromisów ponad najważniejsze aspekty naszego życia, tylko dlatego, że wymaga od nas tego nasz partner. A więc, kiedy nie należy iść na kompromis w związku?

Czas z przyjaciółmi i rodziną

Najbliższe osoby są z nami od zawsze. Dlatego nie ma sensu, jeśli partner żąda od nas więcej czasu, zmuszając nas tym do ograniczania czasu spędzanego z członkami rodziny i przyjaciółmi. Nasz partner powinien wspólnie zachęcać do spędzania czasu i aktywności z najbliższymi osobami.

Decyzje życiowe (jak małżeństwo i dzieci)

Nie możemy iść na kompromis w przypadku ważnych decyzji życiowych, takich jak małżeństwo i chęć posiadania dzieci. A to dlatego, że w końcu staną się one bardzo trudne zarówno dla nas, jak i naszego partnera. Jeśli takie rzeczy są wymuszone, powoli zaczniemy żywić urazę do swojego partnera. A to, prędzej czy później, doprowadzi do licznych kłótni.

Tradycje i kultura

Partner nie powinien prosić nas o porzucenie naszych tradycji i kultur, tylko dlatego, że im się sprzeciwia. Powinniśmy nadal pielęgnować tradycje i kulturę naszej rodziny, jeśli bardzo ją doceniamy. Nasze relacje rodzinne są równie ważne, jak wszystko inne, więc nie należy się nawet nad tym zastanawiać.

Cele i ambicje

Zdrowy związek obejmuje wzajemne zachęcanie i podnoszenie na duchu w zakresie celów i ambicji. Nasz partner powinien szanować i zachęcać nas do pogoni za marzeniami. Jeśli prosi nas o rezygnację z zawodu, kariery lub innych perspektyw w tych dziedzinach, bycie z taką osobą wcale nie jest tego warte.

Poczucie własnej wartości i miłość

Czy zastanawiacie się, czy jesteście wystarczający dla swojego partnera? Jeśli tak, to musicie wiedzieć, że wasz partner nie kocha was wystarczająco. Wasza równa połowa powinna kochać wszystkie wasze cechy i dziwactwa, a także szanować wasze opinie. Wasze wątpliwości i problemy z zaufaniem nie powinny tutaj przeszkadzać. Na taki kompromis nie należy się zgadzać.