Nowoczesna etykieta randkowa

Dzięki aplikacjom randkowym i przesuwaniu w prawo zrozumienie etykiety randkowej może być dzisiaj dość mylące. Dobrą wiadomością jest to, że chociaż niektóre rzeczy ewoluowały, podstawy pozostają takie same. Oto kilka przykładów:

Bycie autentycznym!

Nie ma sensu udawać kogoś, kim nie jesteśmy, tylko po to, aby komuś zaimponować. Zaprezentujmy się od uczciwej strony, aby mieć szansę na zbudowanie z tą osobą prawdziwego związku.

Punktualność

Spóźnianie się komunikuje drugiej osobie, że nie jest ona dla nas priorytetem i że mamy lepsze rzeczy do roboty.

Bądźmy dumni ze swojego wyglądu

Warto zainwestować w schludność i czystość!

Zapytać o preferencje lub alergie pokarmowe

Przykładowo, nie ma sensu rezerwować jakiejś fajnej restauracji sushi, jeśli nasza randka jest uczulona na owoce morza.

Gotówka w portfelu

Nie chodzi o to, że mężczyzna zawsze musi za wszystko płacić. Równie dobrze można podzielić rachunek na dwoje albo może go uregulować osoba zapraszająca. Jednakże posiadanie gotówki jest ważne w przypadku takich rzeczy. Karty kredytowe mogą czasami odmówić posłuszeństwa. A wtedy może dojść do krępującej sytuacji. Dlatego zawsze należy mieć kilka groszy w portfelu.

Bycie uprzejmym

Dobre maniery zawsze są na czasie i nigdy nie wychodzą z mody!

Bycie dobrym słuchaczem

Częstym błędem, który popełniają osoby na randkach, jest to, że są tak zajęte próbami zaimponowania swojej randce poziomem swojej wiedzy, dowcipu, umiejętności, czy wartości, że tak naprawdę nie słuchają, o czym mówi ta druga osoba. Oznacza to, że zanim postanowimy się włączyć, powinniśmy pozwolić naszej randce dokończyć temat i dać jej do zrozumienia, że wszystko jest dla nas jasne i wyraźne. Na przykład, zawsze możemy sparafrazować to, co właśnie nam powiedziała, albo zadać pytania wyjaśniające.

Jest jeszcze kilka innych kwestii, o których warto wspomnieć. Mianowicie:

Jeśli jesteśmy kimś zainteresowani, powinniśmy podejść do tej osoby. Życie jest za krótkie na zwłokę i niepodejmowanie prób. A więc łapmy byka za rogi i sprawdźmy, gdzie nas to zaprowadzi. W niejednym przypadku może to być naprawdę fantastyczne miejsce.

Inną ważną kwestią dla współczesnej epoki jest wszechobecny telefon komórkowy. Jest tak wiele osób, które ignorują siebie nawzajem i wpychają swoje nosy w ekrany swoich smartfonów, że wyzwanie dotyczące niesprawdzania telefonu na randce stało się już dzisiaj bardzo popularne.

Jeżeli chodzi o smartfon:

Po pierwsze nie sprawdzajmy tekstów i nie odbierajmy telefonu, będąc na randce. Wyjątkiem może być jakaś pilna sprawa. Przykładowo, ktoś wylądował w szpitalu albo jest to jakaś inna sprawa życia lub śmierci. I nawet wtedy powinniśmy wyjaśnić naszej randce, że nie przerywamy z nią rozmowy, żeby uciąć sobie jakąś pogawędkę przez telefon. Powinniśmy wytłumaczyć, że to coś naprawdę ważnego.

Po drugie powinniśmy wyciszyć telefon, aby nie kusiło nas sprawdzanie każdego powiadomienia i każdego sygnału dźwiękowego. Powinniśmy poświęcić całą uwagę naszej randce, bo wskakiwanie w świat telefonu z powodu jakichś trywialnych kwestii jest po prostu niegrzeczne.