Jakich związków szukają mężczyźni?

Często kobiety zastanawiają się nad tym, jakich typów kobiet poszukują mężczyźni chcący tworzyć dobry związek. Mężczyźni myślący o poważnych związkach nie kierują się jedynie wzrokiem, choć na początku zazwyczaj faktycznie może wydawać się, że to kwestie wizualne decydują o wybraniu partnerki. Bez odpowiednich cech taki związek szybko się zakończy. Warto wiedzieć, jakie cechy sprawiają, że mężczyźni właśnie z tą kobietą chcą wejść w związek. Pamiętać też należy o tym, że przy poznawaniu kobiety mężczyźni nie patrzą na nie w kontekście całożyciowym, a robią to dopiero po faktycznym nawiązaniu relacji. Wtedy też potrzebny będzie szereg określonych cech.

Typy kobiet proponowane w mediach

Obserwując przekaz medialny, można zauważyć, że jest w nim usilnie forowany ideał kobiety przebojowej. Taką wyróżniać ma duża pewność siebie, drapieżność i posiadanie wysokich wymagań. To też ona będzie tą, która zrobi pierwszy krok. W tym tonie kobiety przyuczane są o tym, jak powinny się zachowywać, aby sprostać wymaganiom mężczyzn. Kłóci się to jednak z trendami, które były dotychczas obecne. Dlatego też należy sobie zadać pytanie: czy to właśnie takich kobiet poszukują mężczyźni, którym marzy się związek? Czy raczej będzie to dla nich przelotna znajomość? Czy faktycznie poszukują oni kobiet bardziej przebojowych od nich samych? Czy mężczyźni szukają kobiet opiekuńczych, inteligentnych, subtelnych czy zbuntowanych, wyzywających i tajemniczych? Badania pokazują, jakie w tej kwestii panują tendencje.

Kobieta – typ matka

Mężczyźni często chcą osiągnąć spokój i szczęście, a to kojarzy im się z okresem dzieciństwa i domem, w którym się wychowali. Szukając idealnej partnerki, często kierują się tym, co pamiętają najprzyjemniej. Według psychologów, mężczyźni w sposób naturalny szukają kobiet podobnych do ich matek. Nie powinno to nikogo dziwić. Właśnie one są dla nich wzorem osoby, która zadba o nich, zajmie się nimi z otoczeniem bezgraniczną miłością. Miłość tą zaś przeleje na zdrowe i piękne dzieci i nie będzie bała zajęcia się obowiązkami domowymi, które tak często przerażają mężczyzn. Oprócz cech matczynych ważne jest, aby partnerka miała charakter podobny do matki mężczyzny. Im większe będzie podobieństwo, tym większe będzie poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie, wzrośnie poziom bezgranicznego zaufania wobec ukochanej.

Kobieta – przyjaciółka

Poszukując związków, mężczyźni często oczekując, że ich partnerka będzie idealną osobą do szczerych i poważnych rozmów. Wiele dla nich znaczy możliwość poruszania podobnych tematów, posiadania wspólnych zainteresowań. Piękno po jakimś czasie staje się mniej istotne, ale możliwość dyskusji, nawet z odmiennymi opiniami, a także dzielenie się pomysłami i zajęciami, jest czymś, co wielu mężczyzn z wielką chęcią przyjmie i zaakceptuje. Psycholodzy podkreślają, że kluczem do udanej relacji jest dzielenie ze sobą pewnej puli cech charakteru i zainteresowań. Dzięki temu też są oni w stanie stworzyć z ukochaną swego rodzaju duchową relację, pełną siły i oddania. Mężczyźni szukają więc takich związków, w których możliwe będzie wspólne obejrzenie ulubionego filmu, serialu, a nawet zagranie wspólnie na konsoli.

Kapryśna czy delikatna?

Badania pokazały, że mężczyźni preferują kobiety według bardziej tradycyjnego patrzenia. Dla nich kobiecość wiąże się z posiadaniem dziewczęcej wesołości, zalotności i słodyczy. Kobieta, która swoją kobiecość podkreślać będzie w niezwykle delikatny, ale umiejętny sposób, spotka się z większym zainteresowaniem u mężczyzn. Oznacza to, że naturalne kobiety częściej wygrywają z „perfekcyjnie wystylizowanymi” kobietami. Dla mężczyzn ważne jest tworzenie związku z kobietą, która sprawi, że będą czuć się przy niej radośnie i swobodnie. Ważne są dla nich też takie cechy jak delikatność i nieśmiałość. Ważne jest, aby kobieta była inteligentna, gdyż dzięki temu zaciekawi mężczyzn, którzy dopiero po jakimś czasie trwania w relacji zaczynają patrzeć przez pryzmat swoich oczekiwań dotyczących związku.