12 rzeczy, na które zasługujesz w związku

Jedną z podstawowych rzeczy, które są konieczne w udanym związku, jest szczęście. Dzięki niemu jesteśmy bardziej otwarci na innych, pełni miłości i szczęścia. Pamiętajmy, że zasługujmy na to, aby odczuwać to szczęście. Na co więc zasługujemy, kiedy jesteśmy w związku?

Śmiech

Nie bez powodu mówi się, że śmiech to zdrowie. Możecie mieć zupełnie różne poczucie humoru, ale umiejętność wzajemnego rozśmieszania się jest tym, co z pewnością powinno znaleźć się w związku. To właśnie dzięki temu możliwe będzie częstsze widzenie ukochanej osoby pełnej promiennego szczęścia.

Bezpieczeństwo

Jest to jedna z podstawowych rzeczy, które sprawiają, że w ogóle ludzie łączą się w pary. Utrzymanie poczucia bezpieczeństwa da możliwość stworzenia dobrego związku. Poczucie bezpieczeństwa zakłada, że wiesz, iż możesz na kimś polegać. Nie ma do tego lepszej osoby niż ta, która współtworzy z Tobą związek.

Szacunek

Nieraz się mówi, że szacunek jest czymś, co przynależy się każdemu człowiekowi niezależnie od wszystkiego. W dobrym, prawidłowym związku wzajemny szacunek będzie pojawiał się naturalnie, a nawet przerodzi się w podziw. Nic dziwnego, wszakże wiążemy się zwykle z tymi, których niezwykle wręcz podziwiamy.

Osoba wyzwalająca najlepsze instynkty

Jedną z podstawowych zasad szczęśliwego związku jest posiadanie drugiej osoby, która będzie wyzwalać w nas najlepsze cechy. Zamiast obniżać poczucie własnej wartości i wyciągać to, co jest złe, będą podtrzymywać, ewentualnie rzucając „wyzwania”, które umożliwią dalszy rozwój. W zdrowej relacji dochodzi do wzajemnego wpływania na siebie i otwierania się na nowe idee.

Osoba dopingująca

Tak, jak drużyny sportowe potrzebują kibiców i cheerleaderek, tak ludzie w związku potrzebują kogoś, kto będzie dopingował ich w codzienności. Posiadanie osobistego „mówcy motywacyjnego”, zachęcającego do współdziałania i rozwijania się jest czymś, na co z pewnością zasługujesz. Jeśli otrzymujesz niezachwiane, stałe wsparcie to się koniecznie tego trzymaj.

Otwarta komunikacja

Każdy w związku powie, że komunikacja jest istotna. Jest to wręcz jeden z najbardziej kluczowych elementów udanego związku i musi się on pojawić. Obydwoje powinniście czuć, że macie możliwość prowadzenia głębokiej, rzeczowej i otwartej dyskusji na każdą kwestią. Zdecydowanie zasługujesz na poczucie, że będziesz wysłuchana i nie zostaniesz odrzucona.

Zaufanie

Nie da się budować relacji, jeśli nie ma w niej dwojga osób, które wzajemnie sobie ufają. Prawdziwe zaufanie opiera się na tym, że oboje mają pewność, że druga strona nie zdradzi, nie okradnie, nie zniknie. Skoro jest między wami prawdziwe wsparcie i miłość, również powinno być zaufanie. Jest to naturalna konsekwencja wspólnego budowania nowego, lepszego życia.

Intymność

Zapewnienie w relacji prawdziwej, czułej intymności z pewnością należy się każdej osobie w związku. Tu konieczne są nawet tak drobne gesty: muśnięcia, ciche spojrzenia, trzymanie się za ręce. W ten sposób budować będziecie wzajemną atmosferę intymności. Pamiętajcie jednak, że udany związek nie kończy się na intymności fizycznej, ale zawiera w sobie również jej emocjonalną część.

Wolność

Każdy z partnerów ma prawo do posiadania własnej przestrzeni oraz zdrowego poczucia wolności. Związek nie może opierać się o niewolnicze przywiązanie, więc zdecydowanie w związku zasługujecie na to, aby wasza wolność nie była zbyt ograniczona. W ten sposób łatwo można odtrącić ukochaną osobę, a zamiast tego lepiej porozmawiać o granicach.

Osoba po twojej stronie

Najwspanialszym uczuciem w związku jest świadomość, że ktoś zawsze stanie w twojej obronie. Niezależnie od tego, jak trudne byłoby walczenie o siebie, zawsze przyda się nam ktoś, kto stanie w naszej obronie oraz ogarnie kryzys, który się u nas pojawił. Każdy ma prawo do gorszych dni, więc zdecydowanie zasługujesz na takie wsparcie.

Troska

Istnieje multum małych gestów, które sprawiają, że związek nabiera barw. Zasługujesz na te gesty: na kwiaty, kąpiel, pyszną kawę i inne… To właśnie to pokazuje siłę waszego uczucia i daje energię do tego, aby sięgać po szczęście każdego dnia. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że partnerowi na tobie zależy.