Jak zmienia się seks po zdradzie

Zdrada może całkowicie zmienić dynamikę związku. Seks. Gry. Przyjemność. Niewierność. Sytuacja staje się bardzo rzeczywista, gdy seks staje się uzależniający, jeśli chodzi o emocje i zobowiązania. Po tym, jak ktoś zdradza w związku, seks przechodzi w zupełnie inny, bardziej skomplikowany wymiar, który jest prawie niemożliwy do rozwikłania.

Komunikacja w związku kuleje, zaufanie znika jak kamfora, a seks z osobą, która Cię zdradziła, staje się przerażający. Z początku nawet nie można uciec od myśli, że ktoś inny dotykał Twojego partnera. Wiele ludzi nie może też uciec od wyobrażania sobie, jak wyglądał akt seksualny jej partnera z inną osobą. Niestety tak wyglądają realia. Poniżej możesz sprawdzić, jak radykalnie zmienia się seks po dopuszczeniu się zdrady.

Bardziej entuzjastyczne nastawienie do seksu

Osoba, która zdradziła w związku, może wykazywać chęć bycia bardziej aktywną seksualnie, dzięki czemu może wydawać się bardziej zaangażowana w cały akt. Zwykle jest to próba zatuszowania błędu związanego z niewiernością i zadośćuczynienia wobec partnera. Dzieje się tak, ponieważ czuje się winna z powodu krzywdy, jaką wyrządziła swojemu partnerowi. Jednak partner może też odczuć zmianę dynamiki z powodu tej nagłej metamorfozy.

Mieszanka seksu i poczucia winy

Seks napędzany poczuciem winy nie jest niczym przyjemnym. Jeżeli partner wybaczył zdradę, zdradzająca osoba może czuć się winna z powodu swojego czynu. Z kolei osoba zdradzona może też obwiniać siebie z powodu zdrady, jakiej dopuścił się jej partner. Bycie pochłoniętym poczuciem winy podczas seksu wcale nie jest przyjemne. A co gorsze, zazwyczaj nie można się tego uczucia pozbyć.

Poczucie bezbronności

Partner, który został zdradzony, może czuć się wyjątkowo bezbronny. Do jego umysłu może zakraść się niepewność, a do tego może zacząć rozwijać kompleksy związane z wyglądem swojego ciała. Z tego względu taka osoba przez długi czas może czuć się niepewnie podczas seksu ze swoim zdradzającym partnerem. Natomiast powrót do normalności może zająć wiele czasu.

Oceny i osądy osób z zewnątrz

Jeżeli para, w której doszło do zdrady, i tak postanowi ze sobą zostać, może pojawić się wiele plotek i osądów ze strony rodziny, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy itd. Ludzie bardzo często oceniają życie prywatne innych osób, bez względu na to, jak osobisty jest problem, z jakim zmagają się partnerzy w swoim związku. Dlatego należy przygotować się na to, że może pojawić się wiele osądów, jeśli osoba zdecyduje się zostać ze swoim niewiernym partnerem.

Oddalanie się od siebie

Partnerzy mogą zacząć oddalać się od siebie, ponieważ zdradzająca osoba może czuć się winna i czuć niechęć do uprawiania seksu ze swoim partnerem. Dzieje się tak wyłącznie z powodu ogromnego poczucia winy związanej z dopuszczeniem się zdrady. Należy mieć na uwadze, że seks staje się barierą niemal nie do pokonania, jeśli poczucie winy zaczyna przeważać nad przebaczeniem i akceptacją.