5 archaicznych zasad w związkach

Typowe postanowienie noworoczne może wiązać się z ustalaniem dla siebie różnych zasad. Jednak nie jest to aż tak przyjemne. O wiele przyjemniejszą opcją jest usuwanie wszystkich tych bezużytecznych zasad, które sobie narzuciliśmy w kwestii miłości i seksu.

Przez całe życie otrzymujemy od społeczeństwa niepraktyczne, trudne do naśladowania, a czasami wręcz seksistowskie porady dotyczące randek. I szczerze mówiąc, wiele z nich nawet nie działa! Kiedy zabraniamy sobie robienia rzeczy, które wydają się słuszne, w końcu czujemy się ich pozbawieni. Fakt jest taki, że zasady randkowe niepotrzebnie nas ograniczają. Dlatego, zamiast nakładać na siebie więcej ograniczeń, warto przyjrzeć się tym wszystkim przestarzałym zasadom i wyeliminować je raz na zawsze.

Zasada trzech dni

Popularna opinia głosi, że jeśli pójdziemy na randkę lub spotkamy kogoś uroczego na imprezie, a potem od razu wyślemy do tej osoby tekst, wyjdziemy na zbyt nachalnych. Stąd właśnie wzięła się zasada, że należy poczekać trzy dni przed skontaktowaniem się z nowo poznaną osobą.

Tylko od kiedy okazywanie zainteresowania jest uważane za cechę negatywną? Ludzie lubią osoby, które naprawdę się nimi interesują. Zapomnijcie więc o tej głupiej zasadzie i wysyłajcie swoje miłosne teksty, kiedy tylko przyjdzie Wam na to ochota. A jeśli lubią Was mniej, dlatego że przejęliście inicjatywę, być może i tak nie są dla Was najlepszym wyborem.

Zero seksu na pierwszej randce

Prawda jest taka, że wiele osób, które uprawiają seks na pierwszej randce, tworzy szczęśliwe związki. Co więcej, związki mogą się nawet zaczynać od przygody na jedną noc. Fakt, iż niektóre badania sugerują, że osoby, które szybko wskakują do łóżka, mają mniej szczęśliwy związek. Jednakże to pewnie nie jest ściśle związane z seksem, a raczej z poleganiem na seksie, zamiast na pracy nad emocjonalną intymnością. Dlatego, dopóki skupiamy się na byciu intymnym na więcej sposobów niż tylko seks, nie musimy się tym martwić. A ktoś, kto osądza nas na podstawie naszych decyzji seksualnych, i tak nie jest wart naszego czasu.

Umawianie się tylko z osobami spełniającymi nasze kryteria

Jesteśmy okropnymi krytykami w kwestii tego, kto pasuje nam najlepiej. Z tego względu czasami znajomość z osobą, która nie kwalifikuje się pod nasze standardy, może nas miło zaskoczyć. Specyficzne zasady, czyli spotykanie się tylko z osobami o określonej aparycji, z wyższym wykształceniem, mieszkającymi blisko nas itd., mogą eliminować partnerów, którzy są dla nas idealni. Ważne jest, aby mieć własne standardy. Tylko należy sobie zadać pytanie, czy te standardy nam pomagają, czy tylko niepotrzebnie usuwają osoby, z którymi moglibyśmy stworzyć stały i szczęśliwy związek, a w przyszłości być może nawet założyć rodzinę.

Czekanie, aż druga osoba wykona pierwszy ruch

Jest to wskazówka, która w dużej mierze przynosi odwrotny skutek. A do tego jest to wierutne kłamstwo! Kobiety, które jako pierwsze decydują się na wysyłanie wiadomości na portalach randkowych, statystycznie odnoszą większe sukcesy niż mężczyźni. I nierzadko mają też atrakcyjniejszych partnerów niż kobiety, które czekają, aż facet wykona pierwszy krok. Ludzie, żyjemy w XXI wieku! Asertywność powinna być w kobiecie pożądaną cechą, a nie zniechęceniem.

Zjednywanie sobie przyjaciół potencjalnego partnera

Oczywiście taka opcja jest bardzo wygodna, zwłaszcza jeśli przyjaciele obu stron mogą spędzać ze sobą miłe chwile. Jednak najważniejsze jest to, że lubicie się nawzajem, a nie, że lubicie wszystkie osoby w Waszym życiu. Jeśli nie chcesz przebywać w pobliżu niektórych przyjaciół swojego partnera, powinien to uszanować.