Jak ominąć największy błąd, jaki kobiety popełniają na randkach

Kiedy kobieta poznaje mężczyznę, którego naprawdę lubi, nierzadko wykazuje tendencję do całkowitego zanurzenia się w tych emocjach. Kobiety często oddają bez zastanowienia swoje serce, umysł i duszę, aby stworzyć z mężczyzną jak najsilniejszy związek. Ofiarowują mu swoją wyłączność, zanim jeszcze zdąży na dobre zaangażować się w związek.

Jednakże, kiedy kobiety zbyt szybko zamykają swoje opcje z innymi mężczyznami, w rzeczywistości zaczynają sabotować swoją zdolność do uzyskania od faceta zaangażowania i intymności – rzeczy, których tak bardzo pragną. Jest to największy błąd, jaki popełniają. Dlatego należy się go pozbyć jak najszybciej. Znacznie lepszą opcją jest spotykanie się z różnymi facetami w tym samym czasie. Dzięki temu istnieją większe szanse na uzyskanie zaangażowania od mężczyzny, który będzie do tego najbardziej odpowiedni.

Z tego względu należy mieć na uwadze, że trzeba omijać ten błąd szerokim łukiem. A jak to zrobić? Odpowiedź można znaleźć poniżej.

Nie zamieniaj się przy nim w potrzebującą desperatkę

Kiedy wszystkie nadzieje i marzenia kobiety związane są z jednym facetem, jest to całkowicie naturalne, że boi się go stracić. Pojawia się obsesja na punkcie każdego telefonu i wykonywanie wszystkich poleceń, jakie wydaje mężczyzna. Robiąc w ten sposób, kobieta zaczyna tracić jego zainteresowanie. I jeśli na początku postrzegał ją jako atrakcyjną, interesującą i intrygującą, teraz widzi w niej potrzebującą i czepliwą osobę, z powodu której zaczyna odczuwać presję, gdy chce się z nią skontaktować.

I właśnie dlatego, zamiast tego, powinnaś mieć otwarte opcje, aby zachować zdrowie psychiczne i przypomnieć facetowi, że to właśnie Ty jesteś najlepszym dla niego wyborem. I jeśli przestaniesz zbyt szybko i mocno inwestować w związek, zobaczysz, że facet zacznie do Ciebie czuć sympatię i zainteresowanie, jakiego pragniesz.

Rozsądny wybór partnera

Trudno dostrzec czerwone flagi, gdy na horyzoncie jest tylko jeden facet. A jeśli uważasz, że jest Twoją jedyną nadzieją, wówczas masz tendencję do pomijania rzeczy, które wskazują, że jest dobrym partnerem. Te czerwone flagi z czasem stają się minami lądowymi i nagle zaczynasz marnować duże pokłady swojej miłości i uczuć na kogoś, kto na Ciebie nie zasługuje.

Randki polegają na poznawaniu różnych ludzi, dopóki nie znajdziesz tej najlepszej osoby dla siebie. Wtedy oboje zdecydujecie przenieść się sprawy na wyższy poziom. Możesz wybrać, czy to właśnie on jest dla Ciebie odpowiednim mężczyzną, a do tego mieć czas, aby dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest i jak Cię traktuje.

Właściwa metoda na powolne rozwijanie więzi

Przykładowo, wszyscy mówią, żebyś zwolniła tempo. Jednak, jak masz to zrobić, skoro jesteś w nim zakochana po same uszy? Proste: spotykaj się z innymi facetami. Nie ma sensu próbować spowalniać rzeczy z mężczyzną, jeśli jest jedynym, z jakim się spotykasz. Jest to praktycznie niemożliwe.

Aczkolwiek, jeśli spotykasz się też z innymi mężczyznami, z łatwością możesz zwolnić tempo.  Twój harmonogram jest zajęty innymi obowiązkami i zajęciami, więc automatycznie nie zawsze jesteś dostępna dla jednego faceta. Ponadto, daje Ci to czas na złapanie oddechu i zastanowienie się nad tym, co on Ci mówi na temat swojej osoby.

Bycie otwartą na miłe niespodzianki

Chyba każda kobieta wie, że powinna pozbyć się listy cech swojego wymarzonego faceta i nie być tak wybredną w kwestii związków i randek.

I w dalszym ciągu miej na uwadze, że powinnaś umawiać się z różnymi mężczyznami. Zachowując otwarte opcje i zwiększając liczbę mężczyzn, których poznajesz i z którymi się spotykasz, zwiększasz prawdopodobieństwo poznania faceta, o jakim zawsze marzyłaś. Jest to o wiele lepsza opcja niż zadowalanie się pierwszym napotkanym.

Umawiaj się z różnymi facetami, aby trafić na tego wymarzonego

Umawianie się z wieloma mężczyznami w tym samym czasie sprawi, że staniesz się silniejsza, a Twoja samoocena pójdzie w górę. Po prostu bądź nastawiona na wybór faceta, a nie na pościg za nim.

Możesz to potraktować jako eksperyment. Otwórz się na poznanie jak największej liczby mężczyzn. A kiedy pojawi się ten, z którym naprawdę coś Cię łączy, nie popełnij błędu i od razu zamknij inne opcje. I spraw, aby Ci udowodnił, że warto go wybrać. W ten sposób to, czego szukasz, znajdziesz znacznie szybciej, niż Ci się wydaje.

A jeśli chcesz wiedzieć, jak umawiać się na randki online, sprawdź, jak umawiać się na randki na Facebooku.