5 porad o poznawaniu osób w mediach społecznościowych

Wiele osób zmaga się z poznawaniem ludzi na Internecie i czują się trochę zagubieni. Jest to całkowicie zrozumiałe, zwłaszcza jeśli nie robiliśmy tego wcześniej albo, jeśli przez długi czas byliśmy singlem. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, gdy poznajemy osoby online:

Ostrożnie i bez pośpiechu

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo gra tutaj główne skrzypce! Dlatego powinniśmy kierować się własnym osądem, gdy spotykamy ludzi w sieci. I dopilnujmy, abyśmy nie zwierzali im się zbyt szybko. Poczekajmy, aż poznamy ich trochę lepiej i będziemy mogli im zaufać w kwestii tego, za kogo się podają.

Cierpliwość

Podobnie jak w prawdziwym życiu, budowanie relacji online wymaga czasu. Miejmy na uwadze, że jest to pewien rodzaj podróży i cieszmy się procesem poznawania potencjalnego partnera. I nie zniechęcajmy się, jeśli znajomość, która wydawała nam się obiecująca, nagle wygasa. Na sieci jest mnóstwo osób, dzięki czemu możemy szybko znaleźć kolejne.

Jeżeli zmagasz się ze znalezieniem właściwej osoby, zawsze możesz sprawdzić porady randkowe pod tym linkiem.

Zróbmy pierwszy krok

Jak wiadomo, w życiu przegapiamy każdą okazję, której nie wykorzystujemy. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe, gdy spotykamy ludzi w Internecie, ponieważ nie mamy możliwości okazania naszego zainteresowania przy pomocy mowy ciała. Dlatego zróbmy pierwszy krok i wyraźmy swoje zainteresowanie. Przykładowo, możemy wrzucić lajka pod ich fotkę albo jako pierwsi wysłać do nich wiadomość. Warto spróbować, bo nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi nas ten pierwszy krok!

Wykazujmy zainteresowanie

Rozmowa w Internecie jest tak łatwa, że ​​znika z naszego radaru szybciej niż w prawdziwym życiu. Z racji tego, kiedy spotykamy ludzi w sieci, ważne jest, aby włożyć w to trochę więcej wysiłku. Zadawajmy pytania i podtrzymujmy rozmowę, aby ta druga osoba wiedziała, że jesteśmy zainteresowani.

Zabawa!

W końcu o to właśnie chodzi podczas poznawania ludzi online, prawda?

Zapraszamy tez na nasz drugi portal, gdzie dowiesz się m.in., jak wygląda randkowanie na Facebooku.