Jak zwolnić tempo rozwoju związku

Przed podjęciem ważnych decyzji, które mogą mieć wpływ na Twoje życie, zawsze warto zwolnić tempo, ponieważ miłość może zaciemnić Twoje myśli. Dlatego powinnaś przejąć kontrolę nad swoimi emocjami i być gotową na związek tylko wtedy, gdy masz absolutną pewność, że tego chcesz.

Jasna komunikacja się opłaca

Od samego początku jasno wyrażaj swoje uczucia. Bądź szczera co do tego, czego chcesz od związku: na przykład, jeśli partner chce spędzać z Tobą każdą chwilę, zaproponuj coś, co lepiej pasuje do Twojego harmonogramu. Zadawaj pytania typu: Czy poruszamy się za szybko? Czy naprawdę tego chcesz? Po prostu uzyskaj jasność.

Przywiązuj wagę do osobistej przestrzeni i czasu

Jest to niezbędne w romantycznym związku. Znalezienie kogoś, kogo kochasz, wcale nie oznacza, że ​​powinnaś zrezygnować ze wszystkiego, co już masz. Łatwo jest wciągnąć się w przyszłość związku i odciąć od siebie nawet przyjaciół i rodzinę. Musisz znaleźć równowagę i znaleźć czas na swoje hobby, zainteresowania i rodzinę.

Ustal pewne granice i podążaj za nimi

Jeśli czujesz, że związek rozwija się zbyt szybko, zwolnij tempo zaangażowania i zasygnalizuj to. Omów, co sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo. Powiedz swojemu partnerowi, co jest dopuszczalne, a co nie.

Nawiąż przyjaźń i wczuj się w partnera

Kiedy Twój partner ma coś do przekazania, bądź dobrym słuchaczem. Mając komfort dyskusji na każdy temat, Twoja więź z nim będzie silniejsza. A to dlatego, że jeśli będziecie też przyjaciółmi, będziecie mieć względem siebie bardziej realistyczne oczekiwania.

Spójrz też, jakie przekonania o związkach utrudniają znalezienie miłości.

Tak więc, jeśli oboje zadajecie pytania, czy poruszacie się zbyt szybko, jest to znak, że powinniście ponownie ocenić swój związek. Wiadomo, że zbyt szybkie lub zbyt wolne postępy w związku są tutaj częstą przeszkodą. Dlatego warto zadbać o osiągnięcie optymalnej prędkości. Muisz pamiętać, że zdrowe tempo relacji to coś, na co oboje się zgadzacie.