Kiedy powinnaś przedstawić swoje dzieci Twojemu nowemu partnerowi?

Jeśli zaczęłaś spotykać się z kimś nowym i masz własne dzieci, może być trudno zdecydować, kiedy powinnaś przedstawić je nowemu partnerowi w swoim życiu. Dlatego, jeżeli masz z tym pewne trudności i chciałabyś uzyskać dodatkową pomoc, spójrz na poniższe wskazówki.

Jeśli jest to związek długoterminowy

Jeśli spotykasz się z facetem, którego nie dostrzegasz w swojej przyszłości, to przedstawianie go swoim dzieciom jest tutaj niepotrzebne. Coś takiego tylko je zdezorientuje, szczególnie jeśli będą co chwilę przedstawiane nowemu mężczyźnie. Podczas randki facet nie musi Cię też odbierać z domu, jeśli są tam Twoje dzieci. I nigdy nie przyprowadzaj dzieci na randkę — nawet jeśli on zgodzi się na spotkanie w parku, bo masz napięty grafik.

Lepszy wybór? Jeśli jesteście w związku, który trwa dłużej niż trzy miesiące i zobowiązujecie się na wyłączność, wtedy możesz powoli wprowadzać swojego nowego partnera do życia swoich dzieci. Tylko nie wypełniaj jego obecnością całego czasu swoich dzieci. Zamiast tego zaproś go, aby dołączył do Was na jedno lub dwa zabawne spotkania w tygodniu lub miesiącu (w zależności od tego, ile lat mają dzieci).

Na początku możesz go nawet przedstawić jako przyjaciela, a nie swojego partnera. A następnie pozwól mu poznawać Twoje dzieci, a także Ciebie w roli matki. I zapewnij swoje pociechy, że nowy partner nie konkuruje z nimi o Twój czas i uwagę.

Dziecko, które czuje, że partner mamy jest jego „wrogiem”, będzie miało trudniejsze przystosowanie się na dłuższą metę. Z kolei dziecko, które czuje, że ta nowa osoba wprowadza do rodziny pozytywne wibracje, szybciej oswoi się z Twoim nowym partnerem i ostatecznie będzie pielęgnować zdrowy związek.

Jeśli ze swoim partnerem omówiliście temat

Czy rozmawiałaś o planach połączenia rodzin? Zapytałaś go, czy jest gotowy na spotkanie z Twoimi dziećmi? Jeśli nowy partner rozmawiał z Tobą o tym, że chce poznać Twoje dzieci lub wyraził chęć połączenia rodzin, jest to pewny znak, że jest na to gotowy. To powinno sprawić, że poczujesz się gotowa na przedstawienie go swoim dzieciom. Jakby nie było, mężczyzna, który jest zdecydowany i chętny do poznania i zaakceptowania całej rodziny i dzieci, jest kimś, kogo warto przy sobie zatrzymać.

A jeżeli nie jesteś pewna swojego związku lub czujesz, że jest za wcześnie na takie spotkania, wówczas bądź kochająca, ale i stanowcza w kwestii swoich granic.

Jeśli jesteś gotowa na reakcję dzieci na Twojego nowego partnera

Twoje dzieci na pewno skorzystają na tym, że będziesz w zdrowym, długotrwałym związku. Zyskają również na tym, że będziesz szczęśliwa. Nie oznacza to jednak, że będą dla Twojego nowego faceta fikać koziołki.

Wiele dzieci trzyma się marzenia, że ​​mama i tata znów się połączą. Dlatego, kiedy do życia ich rodziców wkracza nowa znacząca osoba, sytuacja staje się dla dzieci brutalną rzeczywistością. Z racji tego utrzymuj otwartą komunikację ze swoimi dziećmi i zapewnij je, że nie szukasz zastępstwa dla taty.

A jeśli będziesz wprowadzać nowego partnera do życia swoich dzieci powoli i stopniowo, w końcu zaczną go postrzegać jako superbohatera albo gwiazdę rocka, czyli jako doskonały dodatek do rodziny.

Ażeby wprowadzić Twojego faceta powoli do życia Twoich dzieci, korzystaj z neutralnych zajęć, takich jak piknik w parku, rzucanie frisbee, wycieczka do zoo itp. Po prostu niech to będą sytuacje, dzięki którym Twój partner będzie mógł zabłysnąć.