Randka z samotnym tatą

Jeżeli chodzi o związek z facetem, który jest samotnym tatą, należy kierować się tą samą podstawową zasadą, co w każdym innym związku: Musisz być gotowa, aby dać drugiej osobie czas i przestrzeń. Powinnaś zachować realistyczne oczekiwania i być gotową na zaakceptowanie pewnych kluczowych granic.

Jego dzieci zawsze będą na pierwszym miejscu

Jeśli zdecydujesz się na randkę z samotnym tatą, na początku możesz przeżyć mały szok. Musisz zdać sobie sprawę, że jego dzieci zawsze będą jego najwyższym priorytetem. Dlatego musisz wiedzieć, jak koegzystować w takiej sytuacji i okazywać wyrozumiałość, kiedy odwoła randkę z powodu obowiązków rodzicielskich.

Jego była może kręcić się w pobliżu

Jeżeli nie jest wdowcem, będziesz musiała pogodzić się z tym, że będzie wchodził w interakcje ze swoją byłą, jeśli wspólnie wychowują dziecko. Dobro dziecka będzie ich główną troską i być może już oboje zdążyli ustalić stałą rutynę. Twoja rola powinna polegać na zrozumieniu sytuacji i wspieraniu partnera. Nie powinnaś wtrącać się w dyskusje rodzicielskie, chyba że żaden z rodziców nie ma nic przeciwko.

Jego dzieci mogą potrzebować czasu, żeby cię zaakceptować

Z początku nie powinnaś nalegać na spotkanie z jego dziećmi, chyba że bardzo poważnie podchodzisz do związku. Twój partner przedstawi cię swoim pociechom, kiedy uzna, że jest już ku temu właściwa pora. I nie oczekuj, że dzieci natychmiast cię zaakceptują. Ich aprobata może zająć trochę czasu. Niemniej jest ważna dla przyszłości związku.