Jak przywrócić potencję u mężczyzny?

Problemy z potencją dopadają, wbrew pozorom, nie tylko panów w dojrzałym wieku. Coraz więcej młodszych mężczyzn miewa kłopoty z uzyskaniem erekcji. Jeśli zdarza się to sporadycznie, zwykle nie ma powodów do niepokoju. Jeśli trwa dłużej, warto znaleźć przyczynę i ją wyeliminować. W niektórych przypadkach dobrym środkiem wspomagającym mogą być leki na potencję.

Przyczyny zaburzeń erekcji u panów

Problemy z potencją może powodować szereg czynników: zmiany hormonalne, obniżenie produkcji testosteronu w organizmie, choroby układu krążenia, cukrzyca, miażdżyca, podwyższony cholesterol i ciśnienie krwi. Panowie, którzy nigdy nie mieli problemów ze wzwodem, a nagle ich doświadczają, powinni więc swoje pierwsze kroki skierować do lekarza. Większość chorób, które wiążą się z kłopotami z erekcją, można leczyć i ustabilizować na tyle, by problemy zniknęły.

Kłopoty z potencją mogą mieć również podłoże psychiczne – przewlekły stres, zaburzenia nerwicowe i epizody depresyjne. Na udane życie seksualne nie wpływa pozytywnie również siedzący tryb życia, nadmierna masa ciała, stosowanie używek, czy picie zbyt dużych ilości alkoholu. Czasem wystarczy zmienić tryb życia na bardziej zdrowy i higieniczny, aby kłopoty z potencją ustąpiły bez żadnego dodatkowego wspomagania.

Czy warto sięgnąć po leki na potencję?

Panowie, którzy doświadczają problemów z potencją, zawsze swoje pierwsze kroki powinni skierować do lekarza. Nie należy leczyć się na własną rękę, sięgając po różne specyfiki, szczególnie z niepewnego źródła. Stosowanie środków o nieznanym składzie jest niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli ktoś chce poprawić wydajność seksualną za pomocą środków farmakologicznych czy suplementów, zawsze powinien skonsultować taką decyzję z lekarzem, a wybrane preparaty kupować w aptece.

Leki na potencję dostępne są również w wersjach bez recepty. Najczęściej są to suplementy, które mają zestaw witamin i minerałów, a także substancji, które usprawniają krążenie krwi, także w obrębie ciał jamistych prącia. Mogą więc działać wspomagająco, szczególnie w przypadku krótkotrwałych problemów z potencją i po wykluczeniu wszelkich dolegliwości zdrowotnych.

Stosowanie leków na potencję bywa przydatne także u panów, którzy z powodu jednego lub kilku niepowodzeń w sypialni całkowicie zrezygnowali z życia seksualnego. Obawa przed kolejną porażką bywa bowiem dużą blokadą psychiczną. Jednorazowe wsparcie farmakologiczne często pomaga przełamać lęk i powrócić do dawnej sprawności seksualnej bez konieczności dalszego stosowania leków na potencję.