Małżeństwo Kurskich doczekało się pierwszego wspólnego potomka

O tym, że Joanna Kurska urodziła dziecko prezesa Telewizji Polskiej za pomocą Twittera poinformował sam Jacek Kurski. Jak napisał on w wiadomości, córeczka Kurskich otrzymała aż trzy imiona. Anna Klara Teodora jest pierwszym dzieckiem małżonków, których zeszłoroczny ślub kościelny wywołał w przestrzeni medialnej wiele emocji. Dziewczynka urodziła się w 25 marca.

Radość świeżo upieczonych rodziców

Niewątpliwa radość z narodzin córki widoczna była w poście umieszczonym przez Jacka Kurskiego na Twitterze. Sam poród przebiegł bez komplikacji, a dziewczynka urodziła się zdrowa. Wraz z informacją o narodzinach mediach i przyjaciele małżeństwa Kurskich entuzjastycznie złożyli gratulacje na ręce Joanny i Jacka Kurskich. Oczekiwanie na narodziny córki zostało zakończone pozytywnie przebiegającym porodem. Jest szczególnie dobra informacja, gdyż Joanna Kurska urodziła w wieku 47 lat.

Podziękowania Jacka Kurskiego

Anna Klara Teodora zaraz po urodzeniu miała 53 cm, 3,58 kg, a także 10 punktów w skali apgar. O tym fakcie Jacek Kurski poinformował 25 marca za pomocą Twittera. Przy tej okazji złożył on podziękowania lekarzom i personelowi medycznemu z Centralnego Szpitala klinicznego MSWiA, w którym miał miejsce poród. Przy tej okazji prezes TVP podkreślił, że dziękuje również Bogu i zaznaczył, że córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. Choć jest to pierwsze wspólne dziecko Joanny i Jacka Kurskich, sam prezes TVP został ojcem po raz czwarty.

Kontrowersje narosłe wokół stwierdzenia nieważności ślubu

Joanna i Jacek Kurscy wzięli ślub cywilny jeszcze w 2018 roku. Niemniej jednak to w 2020 roku wybuchła burza po tym, jak wzięli oni ślub kościelny, który odbył się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Kontrowersje związane były przede wszystkim, z tym że sąd kościelny stwierdził nieważność małżeństw obojga małżonków. Wiele kontrowersji wzbudził zwłaszcza fakt, że otrzymanie takiej decyzji ze strony sądu kościelnego nie jest proste, a wiele par również występuje z takimi wnioskami.

One thought on “Małżeństwo Kurskich doczekało się pierwszego wspólnego potomka

Comments are closed.