Jak przekazać informację o rozstaniu swojej drugiej połówce?

Rozstanie nigdy nie jest proste. Kończymy pewien etap w życiu. Jak zrobić to z klasą?

Oto kilka wskazówek, które chociaż odrobinę ułatwią rozstanie.

Rozstanie? Porozmawiajmy…

Każde rozstanie z partnerem musi być dobrze przemyślane. Decyzja powinna być ostateczna. Nasze wahanie może powodować dodatkowe cierpienie. Nigdy nie zrywamy przez telefon, SMS czy e-mail. To całkowity brak szacunku dla partnera. Porozmawiajmy w cztery oczy, na spokojnie.

Rzeczowa rozmowa pomoże nam wyjaśnić nieporozumienia i zamknąć wspólne sprawy. Oczywiście można się zdarzyć, że jedno takie spotkanie nie wystarczy. Zwłaszcza jeśli związek trwał dość długo i byłych partnerów łączy wiele kwestii, na przykład wspólnie dzieci.

W portalu naspacer.pl znajdziesz 3 porady dotyczące tego jak dojść do siebie po rozstaniu.

Dyskrecja to podstawa podczas rozstania!

Po rozmowie dajmy sobie i byłemu partnerowi czas na ochłonięcie i przemyślenie różnych spraw. Pod żadnym pozorem nie obgadujmy byłego partnera przed znajomymi, rodziną czy w mediach społecznościowych.  Warto postarać się zachować do siebie szacunek do samego końca.

Rozstanie jest wyjątkowo bolesne, gdy para ma wspólne dzieci. Dla nich rozpad związku rodziców jest praktycznie końcem świata. Dlatego najlepiej jeśli oboje partnerzy poinformują swoje dzieci o rozstaniu. Najlepiej zrobić to w czasie spokojnej i rzeczowej rozmowy, bez zbytniego wdawania się w szczegóły. Najgorsze co możemy zrobić, to nastawianie dziecka przeciw drugiemu rodzicowi…

Jak wcześniej wspomniano rozstanie z partnerem, to bardzo trudna sytuacja. Nic dziwnego, że może powodować u nas przygnębienie, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. Jeśli czujemy się źle i gorszy nastrój nie mija to oznacza, że powinniśmy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą. Nieleczona depresja niesie za sobą bardzo poważnie skutki. W skrajnych przypadkach ciężka, nieleczona depresja może prowadzić do samobójstwa.