Czy atrakcyjny wygląd zawsze oznacza powodzenie?

Kwestie atrakcyjności nie spędzają ludziom snu z powiek. Wszyscy chcemy być akceptowani przez społeczeństwo i wszyscy chcemy się podobać. Nieważne, ile mamy lat. Przy tej okazji warto się zastanowić, czy atrakcyjność faktycznie jest kluczem do powodzenia u innych osób.

Na przykładzie innych par

Czy zauważyliście, że wiele par nie jest równe pod względem atrakcyjności? Może zabrzmi to okrutnie, ale często zdarza się, że jeden z partnerów jest osobą atrakcyjniejszą. Można pomyśleć: przecież mogła mieć każdego, a wybrała takiego… nieatrakcyjnego. I tutaj pojawia się pytanie, czy w doborze partnera lub partnerki naprawdę najistotniejszą rolę odgrywa wygląd? Okazuje się, że nie. Być może wydaje się to oczywiste, ale swoje problemy w relacjach damsko-męskich mamy w zwyczaju argumentować kiepskim wyglądem. A wygląda na to, że powinniśmy pracować nad swoim charakterem.

Każdy z nas jest inny i w tym mieści się cała atrakcyjność

Nie chcemy zanudzać Was biologią i wyświechtanymi założeniami, które dokładnie tłumaczą, na jakie cechy zwracamy uwagę, dobierając sobie partnerów. My skupimy się na kwestii zainteresowania drugiego człowieka swoją osobą.

Jak się okazuje, w kwestii seksu sama atrakcyjność również może być niewystarczająca. Wiadomo, że osoby zadbane i pewne siebie zrobią wrażenie, ale do obudzenia pożądania potrzeba czegoś więcej. Rozmowy. Dobra rozmowa może podnieść lub osłabić atrakcyjność drugiej osoby. To właśnie od tego, jak interesującą osobą się okażesz, zależy Twoje powodzenie u płci przeciwnej. Co to oznacza?

Warto dbać o poczucie własnej wartości. Warto również rozwijać swoje pasje i to, co czyni nas wyjątkowymi. Jeśli jesteś facetem i zamiast drogich aut kręcą cię drogie rowery, nie wstydź się mówić o tym otwarcie. To oczywiście tylko przykład, ale wiecie, o co nam chodzi.

Wielu z Was może słusznie zauważyć, że przygodny seks można mieć z zupełnie nieznajomą osobą. To prawda, ale to często również wynika z faktu, że czymś nas ta osoba zainteresowała i wzajemnie. Warto również mieć na uwadze, że głębsze relacje mimo wszystko potrzebują także osobowości. Fascynacja oparta na samym wyglądzie szybko minie, bo jakby nie patrzeć, szybko możemy znaleźć kogoś równie atrakcyjnego. A drugiej takiej samej osobowości znaleźć nie sposób.

Co chcemy Wam przekazać tym tekstem? Żebyście nie skupiali się tak bardzo na własnych kompleksach. Doceńcie siebie i to, jakimi jesteście ludźmi. Bez względu na to, czy liczycie na prawdziwą miłość, czy na przygodną relację, skupianie się na sile własnej osobowości zapewni Wam większą satysfakcję.